Rodzaje smyczy dopasowane do rasy psa

0
Rodzaje smyczy dopasowane do rasy psa

Rodzaje smyczy dopasowane do rasy psa

Każdy pies, w zależności od rasy, ma zupełnie inne potrzeby, także pod względem aktywności. Dlatego dobierając akcesoria spacerowe, warto dowiedzieć się o rasie nieco więcej, by móc zapewnić pupilowi komfortowe spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Do tego potrzebne będą obroże, szelki oraz smycze, czyli wszystko, co jest wymagane, by bezpiecznie poruszać się ze zwierzakiem po mieście. Producenci zdają sobie sprawę z tego, że każdy psiak jest zupełnie inny, dlatego w ofercie posiadają minimum kilka rodzajów akcesoriów najwyższej jakości.

Jak dobrze wybrać smycz?

Nie ma wątpliwości, że to obroża dla psa i smycz są najważniejsze jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa podczas spacerów. Zwierzak musi być pod stałą obserwacją swojego pana i trzymać się blisko niego, by nie sprawiać zagrożenia dla innych osób w pobliżu. Trzeba jednak mieć na uwadze także dobro pupila i jego wygodę – za krótka smycz może blokować swobodne ruchy i wymagać zachowania nienaturalnej pozycji ciała. Poza tym ciągnąc za sobą zwierzaka, można wyrządzić mu wiele krzywdy, dlatego wybierając smycz dla psa, należy pamiętać o jego charakterze, sposobie chodzenia, a także rozmiarach.

Aktywność fizyczna, a typ smyczy

Wiele osób stara się łączyć swoją miłość do sportu z czasem, poświęconym dla swojego pupila. Nie brakuje ras, które chętnie wybiorą się ze swoim panem z kilkukilometrową przechadzkę czy szybki bieg, co pozwoli im posmakować czegoś więcej, niż tylko siedzenia na kanapie. Aktywność ma bardzo duże znaczenie dla zwierzaków, dlatego warto zaopatrzyć się w smycz do biegania z psem, do tego wygodne szelki oraz obuwie dla właściciela, który będzie w stanie nadążyć za swoim pupilem, a nie odwrotnie. Wiele psów marzy o tym, by móc zwiedzać świat oraz wykorzystywać swoją nadaktywność w inny sposób niż ganianie po podwórku. Zaoferowanie mu, choć częściowej swobody sprawi, że na pewno odwdzięczy się szczęśliwą minką oraz wiernością do końca swoich dni. Bez względu na to, czy potrzebna jest smycz dla dużego psa, czy dla szczeniaczka, na pewno uda się znaleźć wśród oferty producentów akcesoria do biegania w kilku wersjach.

Właściciele zwierzaków powinni dobrze znać potrzeby swoich pupili, które wynikają z ich rasy. Niektóre psy to typowe kanapowce, inne lubią aktywnie spędzać czas podczas zabawy, a jeszcze inne potrzebują codziennej aktywności fizycznej. Dlatego nawet dobór akcesoriów musi być przemyślany, by nie tylko zadbać o odpowiedni rozmiar, ale i ich wytrzymałość w trakcie szaleństwa na świeżym powietrzu.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium