OBROŻA DLA PSA - FUNKCJE, RODZAJE, JAK DOPASOWAĆ ?

0
OBROŻA DLA PSA - FUNKCJE, RODZAJE, JAK DOPASOWAĆ ?

Funkcje:

Wśród obowiązkowych akcesoriów każdego psa musi znaleźć się właśnie obroża. Obroża spełnia wiele funkcji. Jedną z głównych a zarazem najważniejszych to informacja dla innych, że pies posiada właściciela. Do niej właśnie możesz przypiąć adresatkę istotną gdy pies się zgubi.

Ważną rzeczą jest również to, że dzięki niej możesz kontrolować zachowanie Twojego psa.

Możesz ją przytrzymać, gdy Twój pies z jakiegoś powodu zachowa się niewłaściwie.

 

Jaki typ obroży wybrać?

Obroża z klamrą czy półzaciskowa? Przedstawiamy dwa najpopularniejsze typy. Którą wybrać?

  • Obroże z klamrą to klasyczne i powszechne rozwiązanie. mające plastikową klamrę. Takie rozwiązanie ułatwia szybkie i sprawne zakładanie i zdejmowanie obróżki. Obroże dostępne są w różnych długościach i szerokościach. Długość można regulować.
  • Obroże półzaciskowe zapewniają bezpieczeństwo przez zmniejszenie obwodu obroży przy pociągnięciu do ustawionego wcześniej momentu. Sprawdzą się do nauki chodzenia na smyczy jak i do codziennych spacerów.
  • Obroże półzaciskowe typu martingale są przeznaczone dla psów których szyja jest szersza od głowy. Chętnie kupowane przez właścicieli Chartów. Jeżeli Twój pies potrafi z łatwością wyślizgnąć się z obroży z klamrą typu Classic, to jest to idealne rozwiązanie dla niego. Obrożę przekładasz przez psią głowę. Smycz przypinasz do kółka - przy pociągnięciu psa, obroża zaciska się (ale tylko do wcześniej ustawionego przez ciebie momentu).

 

Na co zwrócić uwagę kupując obrożę?


Cena?! Nie jest najważniejszą rzeczą podczas doboru obroży. Najważniejsze jest bezpieczeństwo. Jeśli tani produkt wydaje się niesolidny, to nie warto go kupować.

Najlepiej wybrać obrożę z mocnego materiału takiej jak np. mocnej taśmy poliestrowej, parcianej czy skóry.

Solidne i mocne materiały zapewnią bezpieczeństwo na spacerach. Dobry materiał to taki, który jest odporny na temperatury i uszkodzenia mechaniczne. Twój pies nie będzie jej oszczędzał. Obroża musi przetrwać ekstremalne przygody i warunki atmosferyczne. Porządna obroża nie niszczy się łatwo i szybko wysycha.

Duża popularnością cieszą się obroże z taśmy poliestrowej czy nylonowej. Są wytrzymałe i odporne na działanie wilgoci. Są łatwe w czyszczeniu. Najczęściej bardzo lekkie, więc nadają się zarówno dla dużych, jak i małych psów.

 

Jak dobrać obrożę do wielkości psa?


Obroża nie może być zbyt ciasna i zbyt luźna. Zbyt ciasna obroża dusi, i wbija się nieprzyjemnie w szyję. Za duża z kolei zahacza o wszystko wokół, a do tego łatwo można się z niej uwolnić. Najprościej metodą dwóch palców: pomiędzy obrożę a szyję psiaka włóż dwa palce – powinny wejść Ci luźno.

Pasek z którego wykonana jest obroża nie powinien być zbyt szeroki zwłaszcza przy małych pieskach. Zbyt ciężka i szeroka będzie niekomfortowa, będzie po prostu przeszkadzać zwierzęciu.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium